Exposition
ART CONTEST 2023
- Museum
De wedstrijd ArtContest, een initiatief van Valérie Boucher, heeft de tien kandidaten geselecteerd die dit jaar van 16 december tot 4 februari te zien zullen zijn in Botanique. De jury zal vervolgens de vier winnaars kiezen.
De 10 geselecteerde kunstenaars zijn : Adrien Degioanni, Hannah De Corte , Jimena Chavez Delion, Judith Eva Geerts, Juliette Vanwaterloo, Oya (Ouyang Yuzhen), Pedram Kargar, Frank & Robert Robert & Frank, Stephanie Rizaj en Yuan Yue.
Wanneer
16 december 2023 to 04 februari 2024Waar
- Museum
Deuren
12h > 18h
pAULIUS Šliaupa, The monk, 2021, 4K video, 12:15, 16:9, dolby 5.1
Het doel van ArtContest is om het werk van jonge hedendaagse kunstenaars op de lange termijn te tonen, te volgen en te ondersteunen. De filosofie van ArtContest is bij te dragen aan hun ontwikkeling en aan te zetten tot reflectie over hun werk en hun positie als kunstenaar in de hedendaagse maatschappij. De vzw, die steeds veeleisender wordt, doet er alles aan om deelnemers maximale zichtbaarheid te bieden (tentoonstelling, website, sociale netwerken, kunstpublicaties, enz.) en mogelijkheden om professionals uit de kunstwereld te ontmoeten.
Eerdere winnaars zagen hun werk opgenomen in de collecties van instellingen zoals de Nationale Bank van Brussel, M Leuven en Mac's.
De jury bestaat uit Carine Bienfait (JAP), Liliane De Wachter (curator bij M HKA), Catherine Mayeur (professor) en Simon Delobel (kunsthistoricus en curator).
Uit alle inzendingen selecteerde de jury de 10 kunstenaars van wie het werk het meest coherent en samenhangend was: Adrien Degioanni, Hannah De Corte, Jimena Chavez Delion, Judith Eva Geerts, Juliette Vanwaterloo, Oya (Ouyang Yuzhen), Pedram Kargar, Frank & Robert Robert & Frank, Stephanie Rizaj en Yuan Yue.