Concert
NOSTROMO + CONJURER
- Rotonde
Extra info
19:30 doors open (Rotonde)20:00 - 20:45 Conjurer
21:15 - 22:15 Nostromo
Snoeiharde, technisch hoogstaande en intelligente mix van hardcore en metal
Wanneer
wo. 25 okt, 2023Waar
- Rotonde
Deuren
19:30Organisatie
Botanique
NOSTROMO
Sinds hun ontstaan in 1996 is NOSTROMO uitgegroeid tot een van de absolute grootmeesters van de Scandinavische hardcore en metal scenes. Met een brutaal geluid, dat het midden houdt tussen Napalm Death en Meshuggah, wist de band in de voorbije decennia zieltjes te winnen over de hele wereld, dankzij een meesterwerk als ‘Ecce Lex’, en tours met andere legendes zoals Slayer, Motörhead, Mastodon en Converge. Hun platen staan vol van technische hoogstandjes en intelligente maar snoeiharde riffs.
In de vroege nillies kwam er plots een eind aan het bestaan van de band, maar 11 jaar later verschenen ze terug ten tonele voor een privéshow. Foto’s en filmpjes verschenen al snel online, en fans van de band hadden terug hoop. Gojira sprong op de kans om NOSTROMO uit te nodigen voor hun tour, en niet veel later zette Hellfest hen ook op hun podium. De band was terug, en in 2019 kregen we zelfs een nieuwe EP ‘Narrenschiff’. Nu hebben ze getekend bij het Hummus Records label van de band Coilguns, en vorig jaar verscheen een nieuwe mokerslag met de release van ‘Bucephale’.

CONJURER
De toekomst van de Britse metal is in veilige handen bij CONJURER. Een van de spannendste bands uit de UK metal scene is terug met ‘Páthos’, de opvolger van hun onwaarschijnlijke debuut ‘Mire’. Met deze nieuwe plaat komt de band nog creatiever uit de hoek, met een meer gelaagde sound tot gevolg.
Het is echter geen album voor de zachtaardigen onder ons. Sludge, death, doom, black metal en hardcore invloeden voeren een innerlijke oorlog, die doet denken aan het beste van Sumac, Gojira, Sumac of vroege Mastodon. De productie door Will Putney laat de muziek prachtig tot zijn recht komen, als een keiharde knal in je oren waar je alleen maar gelukkig van kan worden.
Similar events
Extra info
19:30 doors open (Rotonde)20:00 - 20:45 Conjurer
21:15 - 22:15 Nostromo